Rex Medica Pracownia Rezonansu Magnetycznego

www.przychodnie.plPrzychodnie

,  rehabilitacja

środa 21.02.2018

Rex Medica
Rex Medica

Rex Medica Pracownia Rezonansu Magnetycznego
ul. Wawelska 5 w przychodni Centrum Medycyny Sportowej 02-034 Warszawa

  • Tel. 22 592 93 32
  • E-mail :
  • Faks : 22 592 93 32

godziny pracy placówki
Godziny pracy placówki :

Pon. – pt. od 7:00 do 20:00, Soboty od 7:00 do 20:00

Rex Medica Pracownia Rezonansu Magnetycznego
Szanowny Pacjencie,

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Rex Medica ma przyjemność poinformować Państwa, że na usługi badania rezonansem magnetycznym udzielamy:

5% rabatu.

Promocja ta związana jest z naszą akcją oferowania usług medycznych drogą internetową.
Promocja trwa od 1 grudnia 2011 do 31 stycznia 2012.
Aby z niej skorzystać, należy przy zapisie na badanie pokazać wydrukowaną stronę promocji.
Promocja dotyczy wyłącznie opłat za badania.

Zdrowy Kręgosłup

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Rex Medica ma przyjemność poinformować Państwa, że na usługi badania rezonansem magnetycznym trzech odcinków kręgosłupa, na trzeci odcinek, udzielamy:

50% rabatu.

Promocja ta związana jest z naszą akcją oferowania usług medycznych drogą internetową.
Promocja trwa od 1 grudnia do 31 stycznia 2012.
Aby z niej skorzystać, należy przy zapisie na badanie pokazać wydrukowaną stronę promocji.
Promocja dotyczy wyłącznie opłat za badania.

Promocje się nie łączą.

Przypominamy, że w naszej pracowni przyjmujemy pacjentów także bez skierowań.
Badania wykonujemy praktycznie tego samego dnia, a opisy wyników, dzięki zastosowaniu teleradiologii, dostępne są w tym samym dniu lub w następnym, jeśli wymagają konsultacji.

Zawsze w trosce o pacjenta.
Rex Medica

Dla pacjentów


Na czym polega badanie RM

Badanie metodą rezonansu magnetycznego to jeden z najdoskonalszych sposobów na bezinwazyjne wejrzenie w głąb ludzkiego organizmu i dokonanie oceny struktur anatomicznych całego człowieka lub ewentualnych patologii z dokładnością do kilku milimetrów. Szczególnie przydatne jest do oceny ośrodkowego układu nerwowego (mózg i kanał kręgowy) i tkanek miękkich kończyn (tkanki podskórne, mięśnie i stawy). Badanie służy także nieinwazyjnej ocenie naczyń całego organizmu (tzw. angiografia rezonansu magnetycznego). W angiografii rezonansu magnetycznego bez użycia środka kontrastowego (w sposób nieinwazyjny) można otrzymać obraz naczyń krwionośnych i ocenić ewentualne patologie (np. tętniaki, naczynia patologiczne, itp.)

Nie występuje tu w ogóle promieniowanie rentgenowskie, lecz nieszkodliwe dla organizmu pole magnetyczne i fale radiowe. W dużym uproszczeniu badanie to polega na pochłanianiu i wysyłaniu fal elektromagnetycznych przez jądra atomów, głównie wodoru, umieszczonych w ukierunkowanym silnym polu magnetycznym. Na podstawie informacji o ilości (gęstości) występowania atomów oraz innych wielkości fizycznych rekonstruowany jest obraz badanych tkanek, który następnie jest opisywany przez lekarza radiologa.

Przed badaniem
Osoby przewlekle przyjmujące leki powinny je zażyć w dniu badania o zwykłej porze.
Z uwagi na długi czas badania (od kilkunastu do kilkudziesięciu minut) prosimy bezpośrednio przed badaniem nie pić kawy oraz innych napojów, a na badanie zgłosić się z opróżnionym pęcherzem moczowym (wyjątkiem są badania RM miednicy, w których pęcherz powinien być średnio wypełniony).
Panie wykonujące badania RM głowy prosimy o unikanie mocnego makijażu.

Osoby ze wszczepionymi metalicznymi lub elektronicznymi ciałami obcymi, w tym rozrusznikami, endoprotezami oraz neurostymulatorami są zobowiązane poinformować o tym fakcie osobę wykonującą badanie.
Do pomieszczenia z aparatem RM prosimy nie wnosić metalowych przedmiotów, a w szczególności telefonów komórkowych, kart kredytowych, zegarków lub innych urządzeń elektronicznych. Z uwagi na silne pole magnetyczne przedmioty te mogą ulec uszkodzeniu lub spowodować uszkodzenie aparatu.
Na badanie należy przyjść w codziennym luźnym ubraniu, które nie będzie miało żadnych elementów metalowych, tj. zamków błyskawicznych, zatrzasków czy też guzików wykonanych z metalu.

PRZECIWWSKAZANIA do badania RM
Pole magnetyczne, jakie wytwarza aparat RM, może być przyczyną zaburzeń w funkcjonowaniu urządzeń elektrycznych, w tym rozrusznika serca czy neurostymulatorów. Osoby z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi nie mogą wchodzić do pomieszczenia, gdzie znajduje się magnes. Podczas badania istnieje również ryzyko wzrostu temperatury okolicznych tkanek u Pacjentów z wszczepionymi elementami metalowymi, w tym endoprotezami, klipsami naczyniowymi lub ciałami obcymi.

Przeciwwskazania bezwzględne

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonywania badania rezonansu magnetycznego są wszczepione u pacjenta urządzenia elektryczne i elektroniczne, a w szczególności:

- rozrusznik serca
- pompa insulinowa
- wszczepiony aparat słuchowy
- neurostymulatory
- klipsy metalowe wewnątrzczaszkowe
- metaliczne ciało w oku

Przeciwwskazania względne

Metalowe endoprotezy, szwy i ciała obce w innej lokalizacji są względnym przeciwwskazaniem do badania RM. Pierwszy trymestr ciąży jest również względnym przeciwwskazaniem do wykonania badania. Każdorazowo o wykonaniu badania decyduje lekarz radiolog. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją Pracowni Rezonansu Magnetycznego.

W trakcie badania
Przed wejściem do pomieszczenia aparatu RM zostaniecie Państwo poproszeni o wyjęcie z ubrania wszelkich metalowych przedmiotów oraz urządzeń elektronicznych i pozostawienie ich poza pomieszczeniem badania. W przypadku Pań należy pamiętać o usunięciu z włosów wszelkich metalowych przedmiotów, w tym: wsuwek do włosów, klipsów czy metalowych spinek.
Badanie rezonansem magnetycznym trwa od 15 minut do godziny. Wewnątrz pomieszczenia panuje znaczny hałas, dlatego w trakcie badania Pacjent może założyć zatyczki do uszu. Dodatkowo dostaniecie Państwo sygnalizator, dzięki któremu możecie Państwo przerwać badanie w przypadku takiej konieczności.
Badanie odbywa się w pozycji leżącej, na specjalnym ruchomym stole. Stół wraz z pacjentem jest wsuwany do tunelu aparatu. Podczas badania należy leżeć spokojnie i pozostawać w bezruchu. Nad przebiegiem badania czuwa technik oraz lekarz, którzy obserwują pomieszczenie. Polecenia ze strony personelu wydawane są przez mikrofon.
W przypadku niektórych badań niezbędne jest podanie kontrastu dożylnie. W takim wypadku przed badaniem zostanie założony wenflon do jednej z żył przedramienia. Kontrast używany do badań rezonansem magnetycznym to preparaty posiadające właściwości paramagnetyczne. Stosowane środki cechuje bardzo mała liczba objawów niepożądanych, takich jak: ból głowy, objawy gorąca po podaniu środka; do rzadkości należą reakcje alergiczne.
Dla lekarzy


Rodzaje badań

1 Rezonans Magnetyczny głowy
2 Rezonans Magnetyczny głowy + Angio głowy
3 Rezonans Magnetyczny głowy z dyfuzją
4 Rezonans Magnetyczny głowy z oceną kątów mostowo-móżdżkowych z kontrastem
5 Rezonans Magnetyczny przysadki
6 Rezonans Magnetyczny oczodołów
7 Rezonans Magnetyczny zatok
8 Rezonans Magnetyczny twarzoczaszki
9 Rezonans Magnetyczny szyi
10 Rezonans Magnetyczny kręgosłupa szyjnego
11 Rezonans Magnetyczny kręgosłupa piersiowego
12 Rezonans Magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego
13 Rezonans Magnetyczny kończyn
14 Rezonans Magnetyczny miednicy mniejszej
15 Rezonans Magnetyczny ręki - nadgarstka
16 Rezonans Magnetyczny stawu łokciowego
17 Rezonans Magnetyczny stawu barkowego
18 Rezonans Magnetyczny stawu biodrowego
19 Rezonans Magnetyczny stawu kolanowego
20 Rezonans Magnetyczny stawu skokowego
21 Rezonans Magnetyczny stopy

Aparat
Aparat MAGNETOM SYMPHONY TIM otwiera nowe możliwości w obrazowaniu rezonansem magnetycznym. Jako pierwszy system RM został wyposażony w technologię Tim (Total Imaging Matrix) umożliwiającą dzięki swojej wyjątkowości przebadanie w sposób ciągły w trakcie jednego badania całego ciała pacjenta - od stóp do głowy, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej jakości obrazu. Więcej…
Przykłady


Z pewnością zainteresują Państwa przykłady obrazowania, jakie powstają w naszej pracowni.
Poniżej prezentujemy kilka obrazów wraz z krótkimi wyjaśnieniami.Diagnostyka układu nerwowego oraz mięśniowo-kostnego.
Badanie Rezonansem Magnetycznym bardzo dobrze uwidacznia
kręgosłup, kanał kręgowy wraz z otaczającymi go przestrzeniami.
Badanie to umożliwia zdiagnozowanie dyskopatii,
zmian urazowych, procesów uciskowych i nowotworowych.

T2 _tse_ sag,

TR: 3400ms,TE: 111ms, TA: 2:59min, SL: 4mm, slices 17,
FoV:300mm, matrix:384,
24-elementowa cewka matrycowa
pozwala na obrazowanie całego kręgosłupa szybko
i z wysoką rozdzielczością.T1 _tse _sag,

TR: 600ms, TE: 9ms, TA: 2:37min, SL: 4mm, slices 17, FoV:300mm, matrix:384,
24-elementowa cewka matrycowa2 _tse_ tra,

TR: 4340ms,TE: 119ms, TA: 2:58min, SL: 3mm, slices 17, FoV:250mm, matrix:320,
24-elementowa cewka matrycowa pozwala na obrazowanie całego kręgosłupa z wysoką rozdzielczością w komfortowej pozycji ciała.T1 _se_ cor,

TR: 512, TE: 11, TA:3:27, SL:3mm, slices:25,FoV:180,matrix:384,
15-kanałowa cewka nadawczo-odbiorcza pozwala na obrazowanie
szybkie i z wysoką rozdzielczością zarówno stawu kolanowego, jak i
stawu skokowego i łokcia.Rezonans Magnetyczny stawu kolanowego pozwala na uwidocznienie zmian pourazowych. Badanie uwidacznia aparat więzadłowy i ścięgna, obecność płynu w jamie stawu, a także łąkotki stawu kolanowego, ewentualne złamania, przemieszczenia, obrzęki kości, zmiany nowotworowe.


pd_ tse_fs_sag,

TR: 3360, TE: 41, TA:3:10, SL: 3mm, slices:29, FoV:180, matrix:320,

Cewka 15-kanałowa nadawczo-odbiorcza pozwala na obrazowanie szybkie i z wysoką rozdzielczością
zarówno stawu kolanowego, jak i stawu skokowego i łokcia.T2_blade_tra TR: 4400, TE: 88, TA:3:20, SL: 3mm, slices:27, FoV:160, matrix:384,

Blade to specjalnie stworzona sekwencja umożliwiająca wykonanie badania, korygując artefakty ruchowe, jak również kompensująca artefakty ruchowe z tętnienia naczyń. Może być przydatna w badaniu osób z chorobą Parkinsona oraz nadmiernie pobudzonych.

Cewka 15-kanałowa nadawczo-odbiorcza pozwala na obrazowanie szybko i z wysoką
rozdzielczością zarówno stawu kolanowego, jak i stawu skokowego i łokcia.T2_me2d_tra

Sekwencja pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować artefakty powstałe na skutek ruchu przepływów w dużych naczyniach.

TR: 732, TE: 22, TA:4.21, SL: 3mm, slices:20, FoV:180, matrix:256,

Badanie wykonywane przy pomocy cewki dedykowanej dla stawu barkowego, czterokanałowej, odbiorczej.
Badanie MRI stawu barkowego daje ostateczną odpowiedź przy diagnostyce takich zmian jak:

1. Niestabilność stawu barkowego
2. Uszkodzenie stożka rotatorów
3. Zmiany zapalne
4. Uszkodzenie ścięgien
5. Guzy i zmiany nienowotworowe
6. Martwica aseptycznaT2_me2d_cor
TR: 732, TE: 22, TA:4.21, SL: 3mm, slices:20, FoV:160, matrix:256,T2_tse_sag, TR: 5790, TE: 86, TA: 2:48, SL:4mm, slices: 24, FoV: 240, matrix: 448T1_se_tra, TR: 551, TE: 8, TA: 1:45, SL:4mm, slices: 23, FoV: 240, matrix: 256

Cewka standardowa Head Matrix:
Umożliwia wykonanie badania: głowy, angiografii MR, twarzoczaszki, uszu, oczodołów.
Cennik

*cena badania zawiera opis wraz z dokumentacją na CD/DVD, nie zawiera ceny podania kontrastu dożylnego Rex Medica
Nasi lekarze


- Prof. nzw. dr hab. n.med. Romana Bogusławska-Walecka
- Dr n. med. Ewa Pacholec
- Dr n. med. Włodzimierz Chmielewski
- Lek. med. Jolanta Sikorska
- Dr n. med. Piotr Palczewski
- Dr Małgorzata Wiśniewska

Lokalizacja

Szanowny Pacjencie,

uprzejmie prosimy o punktualne przybywanie
na umówione badanie.
Każde spóźnienie będzie skutkowało przesunięciem
badania na pierwszy wolny termin w danym dniu,
lub na kolejne dni.


Wjazd od ul.Wawelskiej, tuż przed kładką dla pieszych.
Bezpłatny parking przy CMS.

Dla pieszych:

Autobusem (przystanki przy Pomniku Lotnika - wejście A). Linie: 157, 167, 175, 187, 188, 382, 512, 523.
Autobusem - przystanek przy Restauracji Jeff’s - wejście B. Linie 175, 512.

Jak dojść do naszej pracowni od przystanku autobusowego:

Televolt Sp. z o.o.przychodnie.pl copyright © 2011-2015 Telewolt Sp. z o.o. 04-824 Warszawa, ul.Orzechowskiego 9, tel.: (22) 621-81-17
email: redakcja@przychodnie.pl